WydarzeniaWolontariatGaleriaO nasKontaktDojazd
MENU SERWISU
Strona Główna
Zarząd
Zgłoszenie chorego
Jak pomóc ?
Informacja o RODO

Przekaż 1% podatku

Zostań wolontariuszem

KAMPANIE
Pola Nadziei
Hospicjum to też Życie
 
 
 
Pola Nadziei

    Pola Nadziei to coroczna kampania, która od roku 2003 ma charakter ogólnopolski. Międzynarodowym symbolem kampanii jest Żonkil - kwiat nadziei. Przypomina nam o ludziach cierpiących, oczekujących naszej pomocy i opieki w trudnym okresie odchodzenia z tego świata. Wiosną, kiedy żonkile kwitną - zbierane są fundusze na prowadzenie opieki hospicyjnej. Hospicjum "Królowej Pokoju" w Tarnowskich Górach obejmuję rocznie opieką prawie 100-u chorych oraz pokrywa koszty opieki i leczenia, a także nieodpłatnie wypożycza sprzęt medyczny.  Celem prowadzonej akcji jest również szerzenie idei hospicyjnej oraz uwrażliwienie dzieci i młodzieży na potrzeby osób chorych. Od 2003 roku Pola Nadziei realizowane są przez Hospicja z różnych miast Polski. Działania te są koordynowane przez Hospicjum im. św. Łazarza w Krakowie.


Wydarzenia

     W dniach 26.03 i 2.04.2017 r. odbędą się zbiórki pieniędzy w ramach kampanii Pola Nadziei 2017. Kwesty będą przeprowadzona przez Wolontariuszy przy tarnogórskich Kościołach. Każdemu ofiarodawcy będzie wręczany kwiat żonkila. Zapraszamy do udziału w akcji i wsparcie działalności Hospicjum Królowej Pokoju.

  • Dnia 26.03.2017 odbędzie się zbiórka w ramach dekanatu centrum (wschód) w Tarnowskich Górach.
  • Dnia 2.04.2017 odbędzie się zbiórka w ramach dekanatu zachód w Tarnowskich Górach tj. w parafiach: Stare Tarnowice, Strzybnica, Pniowiec, Repty Śl., Opatowice oraz w kaplicy przy GCR, a także przy kościele w Nakle Śl. oraz w Miasteczku Śląskim.