WydarzeniaWolontariatGaleriaO nasKontaktDojazd
MENU SERWISU
Strona Główna
Zarząd
Zgłoszenie chorego
Jak pomóc ?
Informacja o RODO

Przekaż 1% podatku

Zostań wolontariuszem

KAMPANIE
Pola Nadziei
Hospicjum to też Życie
 
 
 
1% podatku

KROK 1 - należy wypełnić odpowiednią rubrykę w rocznym zeznaniu podatkowym.

W odpowiedniej rubryce zeznania podatkowego wpisujemy nazwę Organizacji Pożytku Publicznego i jej numer KRS, odpowiednio:

"HOSPICJUM KRÓLOWEJ POKOJU" 
0000003495

oraz kwotę, którą chcemy przekazać na rzecz tejże organizacji. Kwota nie może przekraczać 1% podatku należnego, wynikającego z zeznania podatkowego, po zaokrągleniu do pełnych dziesiątek groszy w dół. Podatnik może także zamieścić dodatkowe informacje, dotyczące jego preferencji co do rozdysponowania środków z 1% przez organizację pożytku publicznego (np. konkretny cel) oraz informacje czy organizacji zostaną udostępnione jego dane osobowe w rubryce Inne informacje.

KROK 2 - złożenie zeznania podatkowego w terminie.

  • Wykorzystując Aplikację E-Pity

Wypełnienie oraz złożenie zeznania podatkowego możne odbyć się za pomocą internetu. Wykorzystaj program E - Pity, który umożliwia wybór odpowiedniej deklaracji, jej edycję oraz wydruk ,jeżeli chcemy zeznanie podatkowe złożyć osobiście. Polecamy złożyć deklaracje przez Internet ze względu na wygodę i szybką przesyłkę, pamiętając o wpisaniu odpowiedniego numeru KRS Hospicjum.

Oddaj 1 procent podatku na rzecz Hospicjum


  • Wykorzystując interaktywny formularz pdf
Jeżeli nie chcemy wypełniać deklaracji on-line, możemy ściągnąć odpowiedni aktywny plik pdf ze strony Ministerstwa Finansów, który umożliwi nam spokojne wypełnienie, edycję i wysłanie go drogą elektroniczną. Istnieje zawsze możliwość wydruku formularza.
Formularze interaktwyne
 

 KROK 3 - weryfikacja poprawności deklaracji - przekazanie środków

Po poprawnym złożeniu deklaracji (osobiście lub przez internet) Urząd Skarbowy sprawdza poprawność deklaracji, zwraca nadwyżkę podatku lub wzywa do dopłaty. Jeżeli wszystko jest w porządku Urząd Skarbowy przekazuje kwotę, którą przekazali podatnicy na rzecz danej Organizacji.


Dodatkowe informacje:

  • 1% można przekazać tylko w zeznaniach podatkowych złożonych w terminie.
  • W przypadku niezgodności numeru KRS i nazwy organizacji w zeznaniu podatkowym, podatnik zostanie wezwany do złożenia wyjaśnień.
  • Podatnik nie może podzielić swojego 1% podatku na kilka organizacji.