WydarzeniaWolontariatGaleriaO nasKontaktDojazd
MENU SERWISU
Strona Główna
Zarząd
Zgłoszenie chorego
Jak pomóc ?
Informacja o RODO

Przekaż 1% podatku

Zostań wolontariuszem

KAMPANIE
Pola Nadziei
Hospicjum to też Życie
 
 
 
Podsumowanie Akcji Pola Nadziei
środa, 16 maj 2012

    Dnia 22.04.2012 Wolontariusze Hospicjum Królowej Pokoju przeprowadzili kwestę przed tarnogórskimi kościołami wPola Nadziei 2012 ramach kampanii "Pola Nadziei". Jednym z celów kampanii było przeprowadzenie zbiórki na potrzeby naszego hospicjum. Z pozyskanych funduszy zostanie zakupiony niezbędny sprzęt i leki dla podopiecznych hospicjum. Należy również wspomnieć, że część akcji została przeniesiona na niedziele 29.04. W tym dniu Wolontariusze kwestowali przy kościele w Strzybnicy - Rybna. Przyczyna była niezależna od Hospicjum wynikająca z woli ks. Proboszcza. Ostatecznie zbiórkę udało się przeprowadzić przy wszystkich tarnogórskich kościoła, za co serdeczne Bóg Zapłać. W imieniu Zarządu Hospicjum chcielibyśmy serdecznie podziękować młodzieży tarnogórskiej za aktywne włączenie się do kwesty oraz nauczycielom, którzy zachęcali do niej. W akcji szczególnie aktywnie uczestniczyły szkoły:

  • I LO im. St. Sempołowskiej
  • II LO im. St. Staszica 

Dziękujemy także darczyńcom, którzy tak licznie nas wspierają i nie są obojętni na cierpienie drugiego człowieka. Poniżej prezentujemy kwoty jakie zostały zebrane w poszczególnych parafiach. Zapraszamy na krótką galerię (z siedziby Hospicjum).

Bóg Zapłać za ofiary

więcej >>
Wyniki konkursu !
czwartek, 01 grudzień 2011

Wyniki konkursu - oceniono wszystkie prace !

     Znane są już wyniki konkursu z części plastycznej dla szkół podstawowych, a także z części literackiej dla szkół gimnazjalnych. Na początku chcielibyśmy podziękować za tak liczny udział w konkursie, najbardziej samym uczniom, ale także nauczycielom i rodzicom, którzy zachęcali swoje pociechy do pracy. Jury z pośród wielu bardzo dobrych prac musiało wyłonić tylko 6-7, a w kategorii szkół gimnazjalnych tylko 4, które zostaną nagrodzone. W celu wyrównania szans oraz mnogości prac plastycznych, zostały stworzone dwie kategorie wiekowe:

  • kategoria I : klasy I-III
  • kategoria II: klasy IV-VI

Konkurs stał na bardzo wysokim poziomie, co potwierdzają werdykty Jury oraz ilość nadesłanych prac. Ilość prac w kolejnych kategoriach:

  1. klasy I-III: 23 prace
  2. klasy IV-VI: 54 prace 
  3. szkoły gimnazjalne: 17 prac

Już teraz zapraszamy laureatów wraz z rodzicami lub opiekunami/nauczycielami na podsumowanie oraz rozdanie nagród, które odbędzie się 5.12.2011 o godz. 14:00 w siedzibie naszego Hospicjum. Gratulujemy !!!

więcej >>
Kampania w TVP1
niedziela, 20 listopad 2011

     Jak informowaliśmy wcześniej nasze Hospicjum bierze udział w VIII kampanii "Hospicjum to też Życie". Wraz z Fundacją Hospicyjną zapraszamy na krótkie spotkania telewizyjne dnia 20. XI w TVP1. W czasie spotkań będą uczestniczyć organizatorzy oraz ambasadorzy: Maja Komorowska, Małgorzata Braunek, wolontariusze i Krajowy Duszpasterz Hospicjów ks. Piotr Krakowiak. Zapraszamy do oglądania w godz. 12:45, 16:47, 17:22

 

Konkurs - Oddanie prac !
poniedziałek, 14 listopad 2011

     Przypominamy uczniom szkół gimnazjalnych i podstawowych, że trwa konkurs, który jest organizowany przez nasze Hospicjum. Uczniowie szkół gimnazjalnych tworzą prace (utwór) literacki, natomiast uczniowie podstawówki pracę plastyczną. Technika dowolna, format pracy dowolny (jednak nie większy niż A1). Wszystkich uczniów serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału. Najlepsze prace z danej kategorii zostaną nagrodzone. Termin składania prac mija 18.11.2011 (szczegóły konkursu wraz z regulaminem: tutaj).


<< Start < Poprzednia 1 2 3 Następna > Ostatnia >>